Kalendarz zawodów łuczniczych 2024

Lista zawodów okręgowych i ogólnopolskich do pobrania pod tym linkiem.

02 2022.02.22
Nabór osób

Klub Sportowy Leśnik w Poznaniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowo Rehabilitacyjnym Start w Poznaniu organizuje nabór osób w każdym wieku z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej, głównie kończyn dolnych, do rekreacyjnej sekcji łuczniczej SSR Start. Zapewniamy wszystkim chętnym wyposażenie w klubowy sprzęt łuczniczy, w tym: łuki i strzały, ochraniacze na przedramię, palce i klatkę piersiową oraz siedziska dla osób siedzących.Oprócz nauki strzelania z łuku prowadzimy zajęcia z koordynacji ruchowej i koncentracji uwagi. Dla chętnych prowadzimy również zajęcia siłowe.Posiadamy doświadczoną kadrę trenerów, życzliwych i oddanych w pracy z osobami niepełnosprawnymi a w klubie panuje atmosfera koleżeńskości i wzajemnej współpracy .Zajęcia odbywają się w Poznaniu na torach łuczniczych przy ul. Urbanowskiej 41 i odbywać się będą w dniach uzgodnionych z zainteresowanymi uczestnikami dopasowanymi do ich możliwości w dniach: poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach popołudniowych a w wyjątkowych sytuacjach również w soboty od godziny 11:00.W naszej sekcji łucznictwo można uprawiać zarówno w formie wyczynowej jak i rekreacyjnej.Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z trenerem Leszkiem Walkowiakiem tel. 503108900 lub na adres e-poczty:

03 2021.09.25
Otwarte Mistrzostwa Poznania w Archery Tag

Niepowtarzalna okazja wzięcia udziału w Turnieju Archery Tag
Mamy ogromną przyjemność poinformować Was że dziś ruszają zapisy na Otwarte Mistrzostwa Poznania w Archery Tag (łuczniczy paintball)!
Warto spieszyć się z zapisami ponieważ ilość miejsc jest ograniczona do 32 zespołów, a chętnych może nie brakować (o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń) 😉
Zawody mają charakter drużynowy. Należy zwerbować pięcioosobowy zespół (może być mieszany) i zgłosić go za pomocą formularza:
Turniej składać się będzie z 2 części.
Pierwsza to kwalifikacje (2-3 październik) rozgrywane w czterozespołowych grupach, przybliżony czas to ok. 2,5h wraz ze szkoleniem. Po zakończeniu rejestracji wszystkie zespoły zostaną poinformowane o godzinach swoich rozgrywek.
Drugą są eliminacje (9-10 październik). Każda drużyna awansuje do drugiego etapu ale systemem pucharowym do finału dostaną się już tylko najlepsze dwa zespoły.
Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne dzięki współfinansowaniu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania a organizator zapewnia cały niezbędny sprzęt, teraz brakuje już tylko Was! Żeby przystąpić do turnieju nie trzeba posiadać jakichkolwiek łuczniczych umiejętności, na miejscu odbędzie szybkie szkolenie niezbędne do zabawy.
Przewidziane są również nagrody dla uczestników!
Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie na której będziemy również publikować wyniki i bieżące informacje:
Czekamy na Was!

04 2021.09.25
Finał Puchar Wielkopolski

26 września 2021 odbędzie się V Runda Pucharu Wielkopolski. Jest to finałowa runda, która wyłoni zwycięzców całorocznych zmagań.

W tym samy terminie odbędą się również zawody w kategorii barebow i łuków bloczkowych.

05 2018.07.31

Zarząd Klubu Sportowego Leśnik w Poznaniu z żalem informuje, że zmarł nasz były zawodnik Marek  Strecker.

Był utalentowanym łucznikiem. W latach ’80 z powodzeniem i godnie reprezentował barwy naszego klubu w zawodach okręgowych i ogólnopolskich.  W tym samym czasie czynnie uczestniczył w budowaniu klubowych torów łuczniczych przy ul. Piastowskiej 72.

Był lubianym i szanowanym kolegą, chętnie dzielącym się swym doświadczeniem sportowym z młodszymi łucznikami.

Pogrzeb Marka odbędzie się

na cmentarzu Górczyńskim  w piątek 3.08.2018 roku o godzinie 11:30

Zarząd KS Leśnik

06 2018.05.11

Z wielkim żalem informujemy, że po długiej chorobie odszedł na zawsze nasz były zawodnik Konrad Wojtkowiak.

W barwach Klubu Sportowego Leśnik wielokrotnie  zdobywał mistrzostwa polski  Był wszechstronnym zawodnikiem. Równie sprawnie posługiwał się łukiem klasycznym jak również łukiem bloczkowym. W obu tych konkurencjach Konrad  wielokrotnie stawał na mistrzowskim podium.  Jego odejście zubożyło środowisko łucznicze. Mamy nadzieję, że dla wielu młodych łuczników będzie przykładem dążenia do osiągnięcia mistrzowskiego poziomu sportowego.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zawodnicy i Zarząd Klubu Sportowego Leśnik Poznań.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się  w dniu 15.05.2018. O 11:30 odbędzie się msza w intencji Konrada, w parafii p.w. NMP z La Salette, przy ulicy Ścinawskiej 49 a o godzinie 13:10 pogrzeb na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu.

07 2018.03.11
Sukces naszych zawodników na Halowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Zamościu

Miło nam poinformować, że nasz zawodnik Tomasz Stasik zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zamościu, natomiast nasze drużyny w składzie Bernard Cierpka, Krzysztof Cierpka i Tomasz Stasik oraz Aleksandra Ratajczak, Luiza Fierlej i Paulina Silna uplasowali uplasowały się po zaciętych bojach ostatecznie na V miejscu.

08 2018.03.06
Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci i Młodzików

Miło nam poinformować, że 4 marca na HMW nasi najmłodsi odnieśli spore sukcesy.

Indywidualnie w kategorii młodziczek Patrycja Jóźwiak zdobyła srebro, a Julia Miodek zdobyła brąz. W kategorii młodzików brązowy medal zdobył Stanisław Majorkowski.

Nasza drużyna w składzie Patrycja Jóźwiak, Julia Miodek, Martyna Kusztelak wywalczyły brązowy medal. Serdecznie gratulujemy!

09 2018.03.06
Otwarte Halowe Mistrzostwa Wielkopolski

Na XXV Otwartych Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii młodzików złoto zdobyła Marta Krysiak, w kategorii juniorów młodszych srebro wywalczył Wojciech Piosik, w kategorii kobiet Luiza Fierlej zdobyła srebro, a Paulina silna wywalczyła brąz. W kategorii mężczyzn brąz wywalczył Tomasz Stasik. Serdecznie gratulujemy!

10 2018.03.06
Złoto dla Pauliny Silnej na Pucharze Bydgoszczy

Nasi zawodnicy nadal w bardzo dobrej formie, co potwierdzają osiągane wyniki. Paulina Silna zdobyła złoto w III Rundzie Pucharu Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy!