Oferta Treningowa

Poznań K.S. Leśnik
01
Łucznictwo sportowe

Jest jedną z głównych form działalności łuczniczej KS Leśnik. Treningi sportowe prowadzone są z grupą seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Grupa młodzików i dzieci strzela z łuku w zasadzie na warunkach rekreacji, dlatego wśród dzieci i młodzików nie kładziemy zbytniego nacisku na sportową formę strzelania. W okresie wiosenno jesiennym treningi prowadzone są na świeżym powietrzu torach przy ul. Urbanowskiej 41 w Poznaniu a jesienią i zimą na hali w zespole szkół Nr 5. Klub w miarę swych możliwości zaopatruje zawodników w dopasowany indywidualnie sprzęt wyczynowy. Nad sportowym rozwojem zawodników czuwa doświadczona kadra trenerska. Zawodnicy Klubu biorą udział w zawodach szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

02
Łucznictwo tradycyjne

Jest w KS Leśnik jedną z form uatrakcyjniającą strzelanie z łuku. Łucznictwo tradycyjne preferują miłośnicy łucznictwa historycznego i terenowego, często występując na turniejach w strojach z minionej epoki historycznej. Łucznicy z grupy tradycyjnej używają łuków prostych nie wyposażonych we współczesne celowniki i pomoce techniczne. Strzelają w sposób naturalny ale przy wykorzystaniu współczesnej wiedzy technicznej na temat łucznictwa.

03
Łucznictwo rekreacyjne

Jest obecnie najbujniej rozwijającą się formą łucznictwa. Z rekreacyjnej formy strzelania z łuku korzystają zarówno dorośli jak również młodzicy i dzieci. Zawodnicy KS Leśnik preferujący rekreację z łukiem w ręku mają sporą dowolność w planowaniu i uczestnictwie w treningach. Często organizowane są klubowe spotkania - turnieje łucznicze na świeżym powietrzu zakończone grillem i miłą zabawą. Jeśli jednak osoba, która strzelała rekreacyjnie z łuku postanowi zaangażować się w strzelanie sportowe to jest to bez przeszkód możliwe, ponieważ trenerzy naszego klubu wszystkich zawodników: sportowców, łuczników tradycyjnych czy rekreantów obdarzają taką samą wiedzą techniczną na temat strzelania z łuku. Dlatego przejście z jednej grupy do innej nie stanowi żadnego problemu.

04
Sekcja strzelectwa pneumatycznego

Celem naszego sekcji jest popularyzacja strzelania z wiatrówek, podnoszenie umiejętności strzeleckich oraz nauka bezpiecznego posługiwania się nimi. Wiatrówki strzelające śrutem o energii mniejszej niż 17J nie są bronią z punktu widzenia polskiego prawa. Każda pełnoletnia osoba może posiadać wiatrówki bez specjalnych pozwoleń. Jednak tak samo jak z każdym innym niebezpiecznym urządzeniem, przy użytkowaniu wiatrówek trzeba zachować szczególną uwagę i rozsądek. Bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Pragniemy pokazać, że pneumatyczne strzelectwo terenowe to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin. Chcesz dowiedzieć się wiecej zapraszamy na stronę wsststrzelec.

Strzelanie z łuku - przygoda na całe życie

Skoro tu się znalazłeś, to zapewne jesteś zainteresowany nauką strzelania z łuku

Poniżej przedstawiamy informacje, które będą pomocne w podjęciu decyzji. Musisz wiedzieć, że aby móc korzystać z naszych torów łuczniczych jesteś zobowiązany przejść wstępne szkolenie.

Kto może strzelać z łuku

Łucznictwo jest aktywnością, którą może uprawiać każda osoba, wobec której nie ma przeciwkazań medycznych, a tych jest niewiele. Jeżeli masz wątpliwości czy możesz strzelać z łuku skontaktuj się z lekarzem rodzinnym. PZŁucz zaleca szkolenie dzieci od lat 10, jednak i młodsi, zdolni adepci łucznictwa też się zdarzają:) Aby rozpocząć przygodę z łucznictwem nie musisz mieć żadnego przygotowania kondycyjnego. Do uprawiania tej formy aktywności nie potrzeba posiadać specjalnej odzieży. Niezbyt luźna góra, aby cięciwa nie haczyła przy wystrzale, luźne spodnie , wygodne buty i na lato kapelusz lub czapka na głowie. Szczerze odradzamy zakup sprzętu na własną rękę. Po odbyciu szkolenia z przyjemnością doradzimy osobom, które będą chciały posiadać własny sprzęt o jakich parametrach łuki i strzały zakupić.
Naukę łucznictwa prowadzimy na własnym sprzęcie.

Nauka łucznictwa

Kursy grupowe i indywidualne prowadzone są przez trenerów Polskiego Związku Łuczniczego. Po ukończeniu kursu można kontynuować przygodę z łucznictwem w naszym Klubie lub na własną rękę. W celu uzyskania szczegółowszych informacji i odpowiedzi na nurtujące pytania prosimy o kontakt z trenerem Leszkiem Walkowiakiem lub Mariuszem Dietrich. Dane kontaktowe wypisane są w zakładce kontakt. Serdecznie Zapraszamy.

 

Galeria zdjęć