O naszym klubie

Poznań K.S. Leśnik

KLUB SPORTOWY „LEŚNIK” W POZNANIU

Klub Sportowy Leśnik powstał w 1937 roku przy Zarządzie Lasów Państwowych w Poznaniu założony przez grupę zapaleńców wśród których był Bernard Twardowski i Edmund Brzuska pracownicy OZLP. Powołano wówczas do życia sekcję łuczniczą, strzelecką i szachową. Wojna przerwała działalność wszelkich organizacji sportowych. W 1947 roku reaktywowano działalność sportową klubu. Sekcja łucznicza rozwijała się najprężniej choć przechodziła zmienne koleje losu. Zawodnicy trenowali w różnych miejscach i na różnych boiskach, w 1979 roku Klub Sportowy Leśnik objął teren nad Wartą przy ul. Piastowskiej 72, gdzie społecznym wysiłkiem pracowników OZLP (obecnie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych) i zawodników pobudowano stałe tory łucznicze. W historii Klubu sekcja łucznicza reprezentowała różny poziom sportowy, od rozgrywek w III lidze po udziału w I ligowych zmaganiach. Wielokrotnie łucznicy przyjmowali do swoich szeregów koleżanki i kolegów z innych rozwiązywanych sekcji łuczniczych, tak się stało w 1967 z sekcją w KKS „Lech”, w 1968 z sekcją KS „Budowlani” oraz w 1976 z sekcją łuczniczą w KS „Warta”. Obecnie jesteśmy spadkobiercami szczytnych osiągnięć wymienionych wyżej sekcji łuczniczych. W naszym Klubie prowadzimy szkolenie wszystkich grup wiekowych, od dzieci do seniorów bierzemy udział w zawodach okręgowych, makroregionalnych i ogólnopolskich. Nasi zawodnicy zdobywają laury na różnych zawodach, Np. w 2006 roku nasz zawodnik Konrad Wojtkowiak zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii łuków bloczkowych. W latach 2008, 2009 i 2010 Włodzimierz Świgoń zdobył mistrzostwo Polski w łukach bloczkowych. W 2010 i 2011 Krzysztof Janicki zdobywał mistrzostwo Polski w kategorii juniorów w łukach bloczkowych. Ponadto w Leśniku prowadzimy rekreacyjne strzelanie z łuku skierowane do wszystkich chętnych z terenu m. Poznania i okolic, bez konieczności uprawiania łucznictwa wyczynowo. Obie formy łucznictwa prowadzone w naszym Klubie cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ nasza kadra trenerska z równym oddaniem szkoli grupę wyczynową jak i rekreacyjną. Klub Sportowy Leśnik opiera swą działalność na społecznej pracy swych członków a fundusze na działalność pochodzą z niewielkich dotacji z UM, ze składek członkowskich oraz z opłat za prowadzenia pokazów łuczniczych, organizowania turniejów łuczniczych i festynów sportowych.

DOFINANSOWANIE OBOZU 2022
Obóz został dofinansowany ze środków budżetu państwa.
Nazwa programu: Sportowe wakacje +
Nazwa zadania: Sportowe wakacje z fundacją Lotto 2022
Dofinansowanie: 22 000 zł
Całkowita wartość zadania: 38 752 zł

DOTACJA Z URZĘDU MIASTA POZNANIA
Klub Sportowy Leśnik otrzymał z Urzędu miasta Poznania dotacje:
W 2019 roku na szkolenie młodzieży sportowo uzdolnionej 25 000,- złotych.
W 2020 roku na szkolenie młodzieży sportowo uzdolnionej 16 000,- złotych.
W 2021 roku na szkolenie młodzieży sportowo uzdolnionej 28 000,- złotych i na modernizację i meliorację torów łuczniczych 100 000,- złotych.

OOP – PRZEKAŻ 1% PODATKU

1% podatku - 0000457030, cel szczegółowy: KS Leśnik (463)

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UPRAWIANIA ŁUCZNICTWA I KORZYSTANIA Z NASZEJ WIEDZY I DOŚWIADCZENIA

Stanowisko w zarządzie Imię Nazwisko Licencja Trenera